Xaris

In house lawyer/Prawnik

Miejsce pracy: Poznań
Oferta wygasa: 26.06.2024

'Przyszłość jest miejscem, które tworzymy'

W Signal Group wierzymy, że technologia to nie tylko narzędzie, ale inspirująca siła pozwalająca nam kreować przyszłość. Dlatego stworzyliśmy Xaris® - system, który umożliwia naszym Klientom niezawodne zarządzanie inteligentną technologią z jednego miejsca.

Rozwiązania, które się sprawdzają

W świecie pełnym zmiennych, nasze technologie projektowane są tak, aby rozwijać się dzięki dynamice potrzeb. Dążymy do tworzenia produktów, które nie tylko spełniają oczekiwania, ale także przetrwają próbę czasu.

Kariera, która Cię rozwija

Chcesz być częścią przyszłości? Dołącz do nas i rozwijaj swoją karierę w dynamicznym środowisku, które nie boi się wyzwań. W Signal Group, nie tylko dostosowujemy się do zmian, ale także je kształtujemy, dając Ci przestrzeń do rozwoju i innowacji. Jednoczymy osoby przedsiębiorcze w zdeterminowane zespoły, tworząc miejsce, gdzie pasja spotyka się z profesjonalizmem.

Twój zakres obowiązków

  • udrożnienie pracy Działu Prawnego
  • podniesienie efektywności współpracy Działu Prawnego z pozostałymi członkami Grupy
  • przekładanie i stosowanie przepisów prawa na biznes
  • tworzenie i składanie wniosków do KRS
  • sporządzanie umów handlowych, projektów, opinii prawnych, pism procesowych i innych
  • opiniowanie umów handlowych, udział w negocjacji warunków, podpowiadanie rozwiązań i eliminowanie zagrożeń
  • tworzenie procedur i regulaminów oraz ich weryfikacja pod kątem zgodności z prawem
  • wspieranie pozostałych działów Grupy doradztwem i rozwiązaniami w zakresie prawa
  • aktualizacja wraz z bieżącym orzecznictwem dokumentów organizacyjno-prawnych Spółki oraz Spółek Grupy
  • samodzielne prowadzenie spraw
  • reprezentacja firmy przed sądami powszechnymi i administracyjnymi
  • udział w spotkaniach wewnętrznych Grupy oraz z Klientami

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe
  • uprawnienia radcy prawnego / adwokata
  • 10 letnie doświadczenie zawodowe
  • 5 letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • biegła znajomość zagadnień dotyczących prawa spółek handlowych, prawa korporacyjnego, gospodarczego, cywilnego
  • znajomość przepisów prawa pracy
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub/i niemieckiego w mowie i piśmie
  • bardzo dobra obsługa portali prawnych (składanie sprawozdań finansowych, składanie wniosków przez KRS itp.)
  • prawo jazdy kat. B
  • pragmatyzm i efektywność biznesowa
  • duża samodyscyplina, odpowiedzialność, skrupulatność i sumienność w wykonywaniu powierzonych zadań
  • wiarygodność

Mile widziane:

  • Znajomość przepisów o ochronie danych osobowych (RODO)
  • Prawo przejęć i fuzji
  • Prawo ubezpieczeniowe
  • Prawo podatkowe

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej (30 lat)
  • możliwość pracy hybrydowej
  • elastyczny system pracy
  • bardzo samodzielne stanowisko
  • udział w inicjatywach personalnych np. 'połówka w urodziny'
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • pracę wśród osób przedsiębiorczych
  • pracę w bardzo dynamicznym środowisku pracy