Xaris

Prawnik/ In-house lawyer

Miejsce pracy: poznań
Oferta wygasa: 07.11.2021

Signal Group "Przyszłość jest miejscem, które tworzymy."

Nowoczesne technologie i usługi informatyczne. Naszym flagowym rozwiązaniem jest Xaris® - system zarządzający centralnie wszystkimi technologiami z jednego miejsca.

Ponad 27 lat doświadczenia na rynkach europejskich. Nasze rozwiązania działają w obiektach o łącznej powierzchni Państwa Luksemburg. Każdego dnia co drugi Polak korzysta z naszych systemów.

Twoje codzienne zadania:

  1. Przekładanie i stosowanie przepisów prawa na biznes
  2. Tworzenie i składanie wniosków do KRS
  3. Sporządzanie umów handlowych, projektów, opinii prawnych, pism procesowych i innych
  4. Opiniowanie umów handlowych, udział w negocjacji warunków, podpowiadanie rozwiązań i eliminowanie zagrożeń
  5. Tworzenie procedur i regulaminów oraz ich weryfikacja pod kątem zgodności z prawem
  6. Wspieranie pozostałych działów Grupy doradztwem i rozwiązaniami w zakresie prawa
  7. Aktualizacja wraz z bieżącym orzecznictwem dokumentów organizacyjno-prawnych spółki oraz spółek grupy
  8. Samodzielne prowadzenie spraw
  9. Reprezentacja firmy przed sądami powszechnymi i administracyjnymi
  10. Udział w spotkaniach wew grupy oraz z Klientami

TWOJE CELE:

  • udrożnienie pracy Działu Prawnego
  • podniesienie efektywności współpracy Działu Prawnego z pozostałymi członkami Grupy

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Uprawnienia radcy prawnego / adwokata
  • 10 letnie doświadczenie zawodowego
  • 5 letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • Biegła znajomość zagadnień dotyczących prawa spółek handlowych, prawa korporacyjnego, gospodarczego, finansowego, cywilnego, ubezpieczeniowego oraz transakcji fuzji i przejęć
  • Znajomość przepisów prawa pracy
  • Znajomość przepisów o ochronie danych osobowych (RODO)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub/i niemieckiego w mowie i piśmie
  • Bardzo dobra obsługa portali prawnych (składanie sprawozdań finansowych, składanie wniosków przez KRS itp.)
  • Prawo jazdy kat. B
  • Pragmatyzm i efektywność biznesowa

Z naszej strony gwarantujemy:

  • Pracę z Największymi dla Największych w firmie o stabilnej pozycji na rynku :)
  • Elastyczny tryb pracy
  • Zróżnicowane zadania wychodzące poza dokumentację - aktywny udział w spotkaniach biznesowych, prowadzenie postępowań przed Sądem, wpływ na biznes
  • Elastyczną formę zatrudnienia (umowa o pracę, b2b)
  • Podległość bezpośrednio pod Zarząd
  • Nowoczesne biuro
  • Bezpłatny parking
  • Zatrudnienie w najbardziej przyszłościowej branży nowoczesnych technologii :)
  • Dużą samodzielność